W piątkowy wieczór, 18 lutego 2022 r. gości zebranych na pierwszym spotkaniu z twórczością Agnieszki Nazimek powitała dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach Pani Agnieszka Ochał. Dalsza część wydarzenia potoczyła się według osobiście opracowanego przez artystkę scenariusza. Spotkanie poprowadziła Pani Agnieszka Kędziora-Śmiałek. Zebrani wysłuchali nie tylko opowiadania autorki o tym, jak powstają obrazy i skąd czerpie inspiracje. Mowa była również o miejscach i osobach ważnych dla niej samej. Swego rodzaju uzupełnieniem była możliwość wysłuchania utworów muzycznych, które w znaczący sposób wpłynęły na twórczość artystki.

Jak mówi sama autorka: „…malowanie odłożyłam na wiele lat, po zakończeniu nauki w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie w 2000 roku. W 2018 roku dostałam zaproszenie na plener malarski, który na nowo otworzył mnie na tworzenie. Tworzenie, w którym nie jest ważny efekt końcowy, a proces, który daje radość, ale przede wszystkim zadziewa się w sercu…”

Twórczość artystki, której obrazy można zobaczyć w PCEK w Ropczycach do końca kwietnia 2022 r. scharakteryzowała Mariola Pietroń-Ratyńska psycholog, coach, terapeuta, arteterapeuta: „Agnieszki malarstwo jest pełne kontrastów. To, co wydaje nam się błahe, ma  największy ciężar, a to co na płótnie ciąży, chciałoby odfrunąć... Nie można postawić jednej prostej tezy, czym jest. Prosta komplikacja i skomplikowana prostota... Nazwałabym jej prace oksymoronicznymi... Duchowość przeplata się z tym, co materialne…”.

Oprac. Szymon Pacyna (PCEK)

Fot. PCEK

2
3
4
5
6
7
8
DSC6431