14 czerwca 2022 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyło się otwarcie wystawy zbiorowej „Blask ikony”. Po powitaniu i wprowadzeniu w temat „odkrywania ikony”, jakiego dokonała Agnieszka Ochał dyrektor PCEK, zebrani wysłuchali wykładu Ryszarda Gwoździa pt. „Symbol i wyobrażenie”, w którym artysta przybliżył świat ikony, przedstawiając jej historię, technikę, barwę i teologię.

Obecni na spotkaniu ikonopisarze pozwolili się poznać, odpowiadając na pytania dotyczące ich twórczości i prac prezentowanych na wystawie.

Pani Marzena Staszewska przedstawiła Grupę „Pod Światło”, która często spotyka się i kształci w Sędziszowie Małopolskim. Opowiadając o jej działalności i specyfice, zaprosiła chętnych do udziału w warsztatach organizowanych przez grupę. Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego dr Bernadeta Frysztak podzieliła się osobistą refleksją na temat ikon, dziękując Panu Ryszardowi za wykład, a powiatowym ikonopisarzom za ich dzieła, które od lat jej towarzyszą. Całości dopełniły podziękowania od organizatora dla autorów dzieł tworzących wystawę oraz  oficjalne jej otwarcie. Podczas wernisażu wystawę zobaczyło ok. 90 osób.

Na wystawie swoje prace prezentują:

Anna Grabarz, Gwóźdź Ryszard, Anna Kliś–Czarnik, Małgorzata Knapik, Barbara Łata, Lucyna Majka, Aleksandra Michalska, Maria Nowak, Teodora Oliwa, Barbara Ptaszek, Marzena Staszewska, Beata Wargacka, Agnieszka Wiszniewska-Rocco, Sławomir Świąder, Elżbieta Świniuch, Dorota Żak.

Wystawa dostępna do 30 września 2022 r.

Wstęp wolny!

18
17
16
15
14
13
12
11
10
9