Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach zaprasza na wystawę „Lem” przygotowaną przez NCK.

Wystawa promuje dzieła Mistrza poprzez prace współczesnych artystów, którzy specjalnie dla potrzeb tego projektu zinterpretowali plastycznie dziesięć książek Lema. Drugą część ekspozycji stanowią wybrane kultowe grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny czarno-biały kanon lemowskich postaci. Dodatkowo grafiki opatrzone są kodami QR z linkami do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema,  które można odsłuchać podczas oglądania wystawy.

Wystawie towarzyszą, opracowane również przez NCK,  zajęcia edukacyjne, dedykowane czterem grupom wiekowym od przedszkolaków po seniorów dotykające wielkich lemowskich tematów: robotów i robotyki, kosmosu, kosmitów i w końcu biografii samego Mistrza.

Zachęcamy do umówienia wizyty.

Zwiedzanie wystawy i zajęcia edukacyjne są bezpłatne.

Projekt „Lem” NCK realizuje z okazji obchodów Roku Lema – dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy, eseistów, futurologów i filozofów XX w., którego powieści przetłumaczono na ponad 40 języków i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Udostępnione w sieci na wolnej licencji materiały edukacyjne to lemowskie kompendium dla wszystkich zainteresowanych osobą i spuścizną autora „Solaris”.

Szczegółowych informacji udziela Elżbieta Orzech, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 17 7222345 lub 887788412.

Wystawa dostępna od 6 września do 31 grudnia 2021 r. 

Oprac. Elżbieta Orzech (PCEK)

Fot. PCEK

DSC5975
DSC5344
DSC5929