Przy sprzyjających warunkach pogodowych i z pogodą ducha członkowie FOTOKlubu (frekwencja 70%) ruszyli w środę, 29 maja br.  o 16.30 na wędrówkę po Sielcu i po jego zachodniej części, tj. przysiółku Podlasek. Na plecach plecak, w plecaku woda do picia, a w ręku oczywiście aparat fotograficzny.

Po „swoich miejscach” FOTOKlubowiczów oprowadzała opiekun FOTOKlubu z ramienia PCEK Elżbieta Orzech. Spacer zaczął się przed dworkiem z 1842 r. wybudowanym przez Franciszka Ksawerego Preka.* Potem klubowicze zatrzymali się w pobliskim parku przed figurą Matki Bożej, ufundowaną przez Zofię Nowińską* teściową dr Zygmunta Tałasiewicza.** Kolejnym przystankiem była grupa obiektów przy starym gościńcu: leciwa lipa, figura św. Jana Nepomucena, mogiła wójtów. Idąc wśród pól i nieopodal gospodarstw bardzo gościnnych mieszkańców, grupa z aparatami dotarła do dwóch bardzo drewnianych i bardzo starych domów, następnie do kapliczki z 1902 roku, by wreszcie stanąć na wzgórzu przy Krzyżu Jubileuszowym. Wędrowaniu towarzyszyły opowieści i o miejscach, i o ludziach. Efekty fotograficzne zaskakujące i znakomite. Sami FOTOKlubowicze tak wspominają spotkanie: „Spacer z historią w tle.... Interesujące nieznane nam obiekty, a nawet jeśli znane, to zobaczone z innej perspektywy. Cudowny czas wspólnie spędzony.” (Małgorzata Bukiewicz); „Musimy to częściej praktykować, bo rewelacyjnie spędziłam ten wspólny czas.” (Iwona Wiater)

Oprac. Elżbieta Orzech (PCEK)

Fot. FOTOKlub: Ryszard Basara, Małgorzata Bukiewicz, Paweł Niemczak, Iwona Wiater.

* O Franciszku Ksawerym Preku nieco więcej można poczytać w poście PCEK: https://www.facebook.com/PCEKRopczyce - post z 30 listopada 2023 r.

**Zygmunta Tałasiewicza z kolei PCEK wspominało rok wcześniej: https://www.facebook.com/PCEKRopczyce - post z 29 listopada 2022 r.

2PMM24PN
1PMM24PN
3PMM24IW
4PMM24RB
5PMM24IW
6PMM24RB
7PMM24RB
10PMM24IW
8PMM24PN