Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach otwarto wystawę fotografii rzeszowianina Roberta Kozdrasia „Domy też odchodzą… Studium czasu”, którą Państwu serdecznie polecamy na wakacyjne wizyty w PCEK.

Zebranych gości powitała dyrektor PCEK Agnieszka Ochał, która także przedstawiła Autora wystawy Roberta Kozdrasia. On sam oczarował publiczność opowieścią o genezie wystawy, swojej sympatii do wsi i jej mieszkańców oraz przywiązaniem do jednego z zakątków Ziemi Sędziszowskiej.

Przybyli na wernisaż goście bardzo dokładnie obejrzeli dwadzieścia sześć zdjęć tworzących opowieść o jednym gospodarstwie. Wśród nich był także lokalny malarz Kazimierz Cebula, który zaznaczył, że wśród zdjęć znalazł inspirację. Jego obecność stała się znakomitym pretekstem do równie uważnego obejrzenia wystawy „Odsłony”.

Na koniec goście dzielili się refleksjami w strefie PCEK Cafe.

Wszystkim przybyłym: Autorowi, Gościom i mediom – Telewizja Sędziszów Młp., portal RRS24.NET, portal Twój Powiat bardzo dziękujemy za to spotkanie ze sztuką.

Oprac. Elżbieta Orzech (PCEK)

Fot. PCEK

dto-1
dto-2
dto-3
dto-4
dto-5
dto-6
dto-8